All Products
-
Rockwool Sandwich Panel
-
Glasswool Sandwich Panel
-
Polyurethane Sandwich Panel
-
Acoustic Sandwich Panel
-
Prefab Steel Warehouse
-
Metal Cladding Panels
-
Perforated Metal Sheet
-
Profiled Steel Sheet
-
Steel Floor Decking
-
Aluminium Sandwich Panel
-
Foldable Container House
-
EPS Sandwich Panel
-
Decorative Sandwich Panel
-
Sandwich Panel Corner
-
Steel Sheet Coil
-
Glass Wool Insulation
-
Rockwool Insulation
-
Structural Steel Beam
-
Steel Angle
-
Steel Channel Section
-
MR"We received it 8 days ago and everything went very well thank you we are happy to have the product already in the plant.Anything we communicate with you" -
MR"Hi Kerry, we have done some further testing on the panel and we are happy with the results." -
Mrsvery satisfied ang good product. fast shipping and everything went very well
Keywords [ rockwool ] match 331 Products.
Waterproof Customized Rockwool Insulated Board 0.4mm-0.8mm Steel For Modern Design
| Design Style: | Modern |
|---|---|
| Type: | PU Sealing Rockwool Sandwich Panel |
| Length: | Customized |
Fire Resistant Rockwool Sandwich Panel With Light Weight Easy Installation CE Certification
| Heat-insulation: | Yes |
|---|---|
| Advantage: | Superior Fireproof-insulation Fire Proof Light Weight&Easy To Install Fireproof Innovative Technology |
| Steel Thickness: | 0.4mm-0.8mm |
Breathable Rockwool Insulation 100mm With Non Hygroscopic And Chemical Resistance
| Product Name: | Breathable Rockwool Insulation Rockwool Insulation With Non Hygroscopic And Chemical Resistance |
|---|---|
| Keyword: | Rockwool |
| Water Absorption: | ≤5% |
Baodu Rockwool Composite Panels Soundproof Fireproof High Insulation
| Product Name: | BAODU Soundproof Fireproof High Insulation Rockwool Composite Panels |
|---|---|
| Length: | Customized |
| Application: | Wall Building Warehouse Roofing Wall And Roof |
Polyurethane Rockwool Sandwich Panel 150mm For Walls And Roofs Heat Insulating Exterior
| Product Name: | Polyurethane Rockwool Composite Sandwich Panels For Walls And Roofs Heat-Insulating Exterior |
|---|---|
| Type: | Rockwool Sandwich Panel With PU Edge |
| Advantage: | Superior Fireproof-insulation Fire Proof Light Weight&Easy To Install Fireproof Innovative Technology |
Polyurethane Foam Panel Sandwich Rockwool Modern Heat Insulation
| Product Name: | Polyurethane Foam Modern Rockwool Insulated Sandwich Board Heat-Insulation |
|---|---|
| Soundproof: | Yes |
| Certificate: | CE |
Waterproof Fireproof Insulation Sandwich Panel Rockwool 75mm Thickness
| Product Name: | Waterproof Rockwool Sandwich Panel Superior Fireproof-Insulation Easy To Install Innovative |
|---|---|
| Design Style: | Modern |
| Length: | Customized |
Fireproof Customized Rockwool Sandwich Panel Steel Thickness 0.4mm-0.8mm
| Length: | Customized |
|---|---|
| Application: | Wall Building Warehouse Roofing Wall And Roof |
| Soundproof: | Yes |
200mm Class A1 Fire Resistant Rockwool Insulation Soundproof Made From Natural Materials
| Product Name: | Class A1 Fire Resistant Rockwool Insulation Made From Natural Materials |
|---|---|
| Brand Name: | BAODU |
| Fire Resistance: | Class A1 |
Breathable Resistant Rockwool Sound Insulation Board Made From Sustainable Materials
| Product Name: | Breathable And Resistant Rockwool Sound Insulation Insulation Board Made From Sustainable Materials |
|---|---|
| Thickness: | 30mm-150mm |
| Width: | 0.3m/0.4m/0.6m/1.2m |

