All Products
-
Rockwool Sandwich Panel
-
Polyurethane Sandwich Panel
-
Acoustic Sandwich Panel
-
Glasswool Sandwich Panel
-
Prefab Steel Warehouse
-
Metal Cladding Panels
-
Perforated Metal Sheet
-
Profiled Steel Sheet
-
Steel Floor Decking
-
Aluminium Sandwich Panel
-
Foldable Container House
-
EPS Sandwich Panel
-
Decorative Sandwich Panel
-
Sandwich Panel Corner
-
Steel Sheet Coil
-
Glass Wool Insulation
-
Rockwool Insulation
-
Structural Steel Beam
-
Steel Angle
-
Steel Channel Section
-
MR"We received it 8 days ago and everything went very well thank you we are happy to have the product already in the plant.Anything we communicate with you" -
MR"Hi Kerry, we have done some further testing on the panel and we are happy with the results." -
Mrsvery satisfied ang good product. fast shipping and everything went very well
Keywords [ metal cladding systems ] match 106 Products.
High Strength Prefab Steel Structure Warehouse Custom Sizes Quick Installation ISO-Certified Durable & Eco-Friendly Industrial Building Solution
| Column Height: | 6m-12m Adjustable |
|---|---|
| Roof/Wall Panel: | ROCKWOOL/PU/GLASSWOOL SANDWICH PANEL |
| Design Style: | Industrial |
Hot Dip Galvanized Painted Steel Structure Warehouse Building Professional Industrial Shed
| Product Name: | Prefabricated Warehouse Design Professional Industrial Shed Steel Structure Warehouse Building |
|---|---|
| Main Frame: | Welded H Steel Beam, Steel Truss |
| Wall Cladding: | EPS/Rockwool/Fiberglass Wool/PU Sandwich Panel Or Steel Sheet |
Quick Build Steel Warehouse Building Hot Dip Galvanized And Painted Design For Storage
| Product Name: | New Design Low Cost Quick Build Steel Structure Warehouse Storage Warehouse Building |
|---|---|
| Main Frame: | Welded H Steel Beam, Steel Truss |
| Wall Cladding: | EPS/Rockwool/Fiberglass Wool/PU Sandwich Panel Or Steel Sheet |
Customizable Prefabricated Steel Structure Warehouse Workshop Industrial Commercial Building
| Product Name: | Prefabricated Steel Structure Warehouse Workshop Industrial Building Commercial Building Steel Structure Warehouse |
|---|---|
| Main Frame: | Welded H Steel Beam, Steel Truss |
| Wall Cladding: | EPS/Rockwool/Fiberglass Wool/PU Sandwich Panel Or Steel Sheet |
Prefabricated Steel Structure Warehouse ASTM Standard Services Included Customizable Build
| Product Name: | Prefabricated Steel Structure Warehouse ASTM Standard Services Included Customizable Build |
|---|---|
| Warranty: | 50 -100 Year |
| Main Frame: | Welded H Steel Beam, Steel Truss |
Fast Install Assembly Prefabricated Steel Warehouse Custom Design
| Product Name: | China Factory Fast Install Prefab Steel Structure Assembly Custom Design Building Prefab Warehouse Steel Structure High-quality Steel Structure Warehouse/Industrial Steel Structure Warehouse |
|---|---|
| Warranty: | 50 -100 Year |
| Installation: | Engineer Guidance |
Heat Resistance Prefab Sandwich Panels for Warehouse Roofing
| Color: | Customized |
|---|---|
| Thickness: | Color Steel Sheet: 0.4-0.8mm Rockwool/Glasswool Board: 50mm/75mm/100mm/150mm/200mm |
| Length: | According To Customer's Request, No More Than 11800mm |
Precast Soundproof Acoustic Sandwich Panel External Wall OEM
| Product Name: | Precast External Wall Mineral Wool Steel Sheet Sound Absorbing Acoustic Sandwich Panel |
|---|---|
| Material: | Rockwool/glasswool/pu |
| Steel Sheet: | 0.4mm-0.8mm |
50mm 125mm Composite Acoustic Sandwich Panel For Soundproofing Prefabricated
| Product Name: | 50mm 200mm Acoustic Sandwich Panel For Soundproofing And Insulation Precast External Wall Prefabricated |
|---|---|
| Fireproof: | Yes |
| Moistureproof: | Yes |
16mm PU Foam Polyurethane Decorative Sandwich Panel Aluminium For Exterior
| Length: | Customized |
|---|---|
| Product Name: | 16mm Pu Foam Polyurethane Decorative Sandwich Panel For Exterior Decoration |
| Width: | 1000mm-1500mm |

